کندن پوست گربه

هوشنگ اسدی

  زمستان استبدادی دیگری می رسد؛ سردترو سیاهترازهمیشه. روسای جمهوری و مجلس، وزیران و وکیلان و پایورانی که برخی ازبنیانگذاران جمهوری اسلامی هم بوده و سی واندی سال «کشتی نظام» را رانده اند، دسته جمعی عمال آمریکا و اسرائیل از کاردر می آیند و به دستور ناخدا به زور پیاده شان می کنند.

 

سکان «کشتی» به دست «نظام» ـ نام مستعار آیت الله سید علی حسینی خامنه ـ است. باکش نیست ناخدا که رد پایش در۱۱ سپتامبر پیدا شده و تصویرش دارد به سرعت قاب خالی بن لادن را پر می کند. «مردان پاک» به فرمان او شراع می کشند . سخنان پریشان می گویند و «رجز» خوانان ایران را یکسره به مصاف جهانی می برند که هر روز بیشتر از دیروز پشت آمریکا سنگرمی گیرد؛ کشوری که رئیس جمهور دمکرات کنونیش «همه گزینه ها» را روی میز دارد، رئیس جمهور دمکرات اسبقش ـ– بیل کلینتون-ـ به»کندن پوست گریه» سفارش می کند و نامزد ریاست جمهوری آینده اش از حزب جمهوری خواه-ـ میت رامنی ـ-جز به «قطع گردن رژیم تهران » رضایت نمی دهد.

درجهان مسیحی سال نو می شود و پریشانگوئی کشتی نشینان «نظام» به اوج می رسد. یکیشان که سخت به پاکی شهره است و از زادگاه خود عراق به ایران آمده تا لقب «سردار شکنجه» بگیرد – بله، همان محمد رضا نقدی- کشف می کند: «حاکمان کشورهای سلطه‌گر مسيحی نيستند» و از «رجعت حضرت مسیح» خبر می دهد؛ و دیگری خاتمی نامی که «استاد قران» معرفی می شود، از راز نهفته تاریخ بشریت پرده می گیرد: «حضرت عیسی یک مسلمان شیعه است.»

کاش یکی ازپیامبر مسیحیان بخواهد که بعد از تشرف به تشیع، هنگام «رجعت» به ام القرای اسلام بیاید وبه چشم خود یورش نيروهای امنيتی به کليسای جماعت ربانی اهواز را ببیند که بیشتر به فیلم سینمائی می ماند: «نيروهای امنيتی صورت های خود را پوشانده اند. کشيش، تمام اعضای کليسا وحتی بچه‌های کوچک را که به شدت ترسيده اند با خود می برند.»

شاید آنها را به قاضی دادگاهی بسپارند که به اتهام ۱۱۲ نفراز معترضین به خشکاندن دریاچه ارومیه از جمله، ۵ زن و ۹کودک رسیدگی می کند. برای بزرگسالان زندان و شلاق می برد وکودکان رابه دادگاه اطفال احاله می دهد.

شایدهم روانه دادگاهی شوند که وکیل مدافعی به نام «آقای صمدی» دارد از جوانی که

ازآمریکا برگشته تامادر بزرگش راببیند، و حالا به جرم جاسوسی پشت درهای بسته محاکمه می شود، تصویری عمومی از پایتخت اسلام ارائه می کند: «وقتی پرنده تیزپرواز هزارچشم هزار گوش مستور و پوشیده از انظار را مأموران ما، جوانان ما و چشم و گوش های ما صید می‌کنند، آمریکا در تلاش برای چه چیزی است؟ جایی که عقاب پر بریزد، از پشه لاغری چه خیزد؟ موکل من چطور می‌توانسته در سیستمی نفوذ کند که هیچ احدی راه به آنجا ندارد. میکده حمام نیست، سرزده وارد نشو. در هرکجا جنبده‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و توطئه می‌کند توسط سربازان و جان برکفان خوش نام پوشیده مرام بسیار خوش مرام کشف می‌شود. لذا آیا می‌توان در چنین سیستمی نفوذ کرد؟»

یکی از توطئه گران که توسط «جان برکفان خوش نام پوشیده مرام بسیار خوش مرام» دستگیر شده دکتر ابراهیم یزدی اولین وزیر خارجه جمهوری اسلامی است که حالا نزدیک به هشتاد سال دارد و در دادگاه دیگری به هشت سال زندان محکوم می شود.

و فقط دادگاه ها رونق ندارند و توسط مردان پاک «عدل علی» را سکه روزانه نمی زنند. ام القرای اسلام معرکه بازار پاکی است. خبر ربوده شدن یک دختر جوان و تجاوز جنسی به او در قلب تهران به یکی از بحث‌انگیز‌ترین مسائل اجتماعی در ایران بدل می شود. حتی از سایت های اصولگرایان فریاد» وای برما»، «وای بر مسلمانی ما» بر می خیزد.

مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی می گویددر کشتی نظام: «۵۰ درصد کارگران جنسی، زنان متاهل هستند. » و البته کارگر جنسی نامی است که «مردان پاک» برروسپیان گذاشته اند. و معلوم نیست در شمار «۱۶میلیون ایرانی» درگیر آسیب‌های اعتیاد به مواد مخدر باشند یا نه.

و درهفته ای که» نیروهای «خودسر» به مرکز پاسخگویی به سئوالات شرعی آیت الله صانعی» حمله می برند، سید مصطفی تاجزاده که بدون ارتکاب هیچ جرمی، بیش از شانزده ماه است به اسارتی با شرایط قرنطینه دچار گشته از «استقرار دیکتاتوری مطلقه فردی» و «حکومت دروغ و فساد و بی لیاقتی» می گوید.

و هنوز حرفش در فضای مجازی می چرخد که دو خبر از «حکومت فساد» به رسانه ها می رسد. نماینده ارومیه در نطق علنی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با صدای بلند از رئیس جمهور می پرسد: «پول نفت در حساب شخصی چه کسانی است که به حساب ذخیره ارزی نمی‌رود؟» رئیس مجلس میکروفون او را قطع می کند. لابد برای اینکه معلوم نشود: «رقم نجومی ۱۱/۲ میلیارد دلار از درآمد نفت به حسابهای شخصی خارج از کشور» منتقل شده است. به حساب کی؟ وچرا؟ حتما «حضرت مسیح شیعه» هم با خبر نخواهد شد.

در شرکت هواپیمائی هما «تخلف» مختصری رومی شود: مبلغ ۴ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۵۴ یورو که مدیر عامل مربوطه ۴۷۰ هزار پوندش را صرف خرید خانه در لندن کرده است.

و تازه پرونده «بزرگترین اختلاس تاریخ» هنوز گشوده است. روزنامه‌های جهان صنعت، جمهوری اسلامی، ابتکار، تهران امروز و خراسان از «کشف سرنخ‌های جدید» خبرمی دهند. صادق لاریجانی می گوید: «شاید همه مسائل این پرونده اعلام رسمی نشود.» و علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس که یکی ازعوامل اصلی این اختلاس است برای خودش راست راست می گردد و سرگرم رفع و رجوع نقشه ایست که همراه با علی لاریجانی طراحی کرده بود: «یورش ماه پیش گروهی معترض تندرو به سفارتخانه بریتانیا در تهران درست نبود و عواقب زیادی برای ایران به همراه داشت.»

و درهمین حال، مردان پاک دیگر در کشتی نظام سخت به فعالیت مشغولند. پنج تایشان به فکر می افتند جای خالی 5 تن راپر کنند. آیت الله مصباح یزدی، سعید جلیلی، محمد رضا نقدی، غلامعلی حداد عادل و مجتبی خامنه ای حلقه جدیدی تشکیل می دهند که در محافل سیاسی از آن به عنوان حلقه پنج تن یاد می شود.

فعلا هدف مشترکشان فرستادن» انسان های اصولگرا» به مجلس است که مصباح يزدی خصوصیات آنها را بر می شمارد: «اول اطاعت مطلقه از رهبری، دوم مبارزه با فتنه جويان، سوم مبارزه با خط انحرافی که در کنار دولت تشکيل شده. »

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه هم خواستار ورود بیشتر اعضای سپاه به مجلس می شود تا «بتوانند موضع گيري هاي قوي و منسجمي در قبال تصميمات مهم اتخاذ کنند».

علی رضا زاکانی، روز روشن دندان گرگهای رقیب را می شمارد که مانع ورودشان به مجلس شود: «جريان انحرافی درصدد کسب ۱۵۰ کرسی با صرف ۹۰۰ ميليارد تومان است. برای هر نماينده بين يک تا سه ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌اند و در مجموع قصد دارند تا با صرف ۹۰۰ ميليارد تومان، حداقل ۱۵۰ کرسی مجلس را در دست بگيرند.»

شیخ دلاور مهدی کروبی که انتخابات فرمایشی را تحریم کرده، برای بقیه مردان پاک هم شغل مناسبی دست و پا می کند: » برای اینکه از این بیشتر آبروی اسلام و روحانیت نرود و مردم و فعالان سیاسی دلسوز نظام، مجددا گرفتار نشوند، بهتر است جمع اندکی که مورد قبول آقایان هستند مانند: علی اکبر ولایتی، محسن رضایی -که در انتخابات ۸۸ نظرات بدیعی داشتند- به سخنگویی حدادعادل و احمد خاتمی -به عنوان حاکم شرع قاطع، که حقیر و آقای موسوی را محارب اعلام کرده بود- به ریاست احمد جنتی، که عمر او دراز باد، به عنوان شورای عالی انتخابات منصوب شوند و افرادی را به عنوان نماینده ملت انتخاب (منصوب) کنند . «تا به گفته مصطفی تاجزاده «مجلس بله قربان گویی» تشکیل شود که: «هیچ نقش مهمی در کنترل و امحای فقر، بیکاری، بزه های اجتماعی، انزوای بین المللی و پاسخ گو کردن ارکان حکومت و رهبری نظام ندارد.»

تهدید ۳۰ ساله جمهوری اسلامی، در رزمایش تازه ای دوباره خود را نشان می دهد. برگزاری این مانور را جمهوری اسلامی از دو هفته قبل اطلاع داده بود. پرویز سروری نماینده مجلس گفته بود: «اگر دنیا منطقه را ناامن کند، ما نیز دنیا را نا امن خواهیم کرد.»

فرمانده نیروی دریایی درباره احتمال بستن تنگه استراتژیک هرمزهشدار می دهد. ظاهرا کسی منتظر معاون اول محمود احمدی نژاد نیست که ناگهانی وارد صحنه می شود تا نفت روی آتش مانور سپاه در خلیج فارس بریزد. محمد رضا رحیمی از پاکترین مردان پاک، انگار ماموریت دارد نقش و نقشه علاءالدین بروجردی را تکرار می کند: «در صورت تحریم نفتی ایران، حتی «یک قطره نفت هم از تنگه هرمز عبور» نخواهد کرد.»

اشپیگل آنلاین تحت عنوان «تمرین نظامی ایران برای بستن تنگه هرمز» می نویسد: «جمهوری اسلامی با ارسال نیروی های نظامی خود به دهانه تنگه هرمز و تمرین بستن راه عبور و کشتی های حامل نفت خام، بر اولین بار امکان محرومیت دنیا از نفت را تمرین می کند. این عملیات اگر چه با عنوان مانور اجرا شد اما در عمل یک تهدید بالقوه محسوب می شود.»

بهای نفت در بازارهای جهانی به بیش از ۱۰۱ دلار در هر بشکه می رسد. اما پاسخ سیاسی جهان به این تهدیدات به سردی صدای فولاد است. مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سخنان محمدرضا رحیمی را «رجزخوانی» توصیف می کند.

مايکل مان، سخنگوی کاترين اشتون، مسوول سياست خارجی اتحاديه اروپا به خبرگزاری فرانسه می گوید: «اتحاديه اروپا دور تازه ای از تحريم ها عليه ايران را مدنظر دارد و ما اعمال اين تحريم ها را دنبال می کنيم. انتظار می رود که اين تصميم در نشست بعدی شورای امور خارجی اتحاديه در روز ۳۰ ژانويه-اتخاذ شود.»

عربستان سعودی و ديگر کشورهای جنوب خليج فارس اعلام می کنند که در صورت خودداری اتحاديه اروپا از خريد نفت ايران، آماده اند نفت جايگزين را برای اروپا روانه بازار کنند.

یکی از مردان خیلی خیلی پاک که سردار رستم قاسمی رئیس سابق پیمانکاران سپاه و وزیر کنونی نفت باشد، هفته گذشته باقاطعیت گفته بود: «عربستان جانشین تامین نفت ایران نمی شود.»

دادگاه فدرال نیویورک، جمهوری اسلامی را به اتهام همراهی با القاعده در حمله به برج های دوقلو محکوم می کند. تا چند ماه پیش چنین اتهامی در حد تشکیل دادگاه فدرال و محکوم کردن جمهوری اسلامی مطرح نبود. اکنون با چنین اقدامی می توان حدس زد که پرونده ای به نام «حمله به ایران» در حال تکمیل است.

وکیلان پرونده برگ تازه ای را رو می کنند: » رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای از حمله به برج‌های مرکز تجارت جهانی مطلع بوده و ایران با کمک حزب‌الله لبنان به تروریست‌ها یاری رسانده است.»

از «اتاق فرماندهی» نظام بوق همیشگی شنیده شد: «سناریوسازی‌های ناشیانه» و «کاملاً بی‌اساس» و تمام.

آخر هفته کار به جائی می رسد که جزیره ذره بینی مالت هم راه را به روی «کشتی نظام» می بندد و به تحریم کنندگان می پیوندد. نشریه دی ولت می نویسد: «جمهوری اسلامی درحال ساخت بمب اتمی است تا از آن به عنوان یک عامل بازدارنده استفاده کند. حکومت تهران نه تنها به کشورهای غربی اطمینان ندارد، بلکه نسبت به دیگر کشورهای پرقدرت نیز ظنین است. »

نشنال نیوز روی «تغییر لحن آمریکا» دست می گذارد: «کارشناسان اسرائیلی نوعی «تغییر را در لحن» واشنگتن احساس می کنند که حاکی از امکان حمله نظامی آمریکا به ایران به منظور جلوگیری از برنامه هسته ای این کشور است. این نوای جدید از سوی ماتیو کرونیگ، سرداده شده، که کارشناس هسته ای است که در شورای روابط خارجی در وزارت دفاع دولت اوباما کار می کند. او می نویسد: یک حمله نظامی حساب شده اگر درست انجام شود می تواند دنیا و منطقه را از یک تهدید واقعی نجات دهد و امنیت ملی دراز مدت آمریکا را تضمین کند.»

عبدالله صالح- دیکتاتور یمن- می گوید: «به آمریکا می‌روم تا دوران انتقالی سپری شود.»

دولت کوبا در اقدامی کم‌سابقه تصمیم دارد در چند روز آینده نزدیک به سه هزار زندانی را مورد عفو قرار دهد و آزاد کند؛ زندانیانی که در شمار آنها تعداد نامعلومی زندانی با «جرایم امنیتی» و ده‌ها زندانی خارجی نیز قرار دارند.

حتی محمود احمدی نژاد هم فهمیده است که دیکتاتورهای مفت‌خور «منطقه، طی 2 تا 3 سال آینده، از کار برکنار خواهند شد.» او این دیکتاتورها را افرادی می خواند که به کشورهای دیگر می‌گویند «دموكراسی ایجاد و انتخابات آزاد» برگزار كنید، در حالی که «كسی باید به آنها بگوید مگر خودتان انتخابات برگزار كرده اید؟» رئیس جمهور برکشیده دیکتاتور جمهوری اسلامی طرز عمل این دیکتاتورها را «جزو عجایب تاریخ» می خواند که به گفته وی «عقلا وقتی آن را مشاهده می كنند به فضاحت و بی عرضگی برخی می خندند».

احمدی نژاد دقیقا نشانی «رهبر معظم» را می دهد که خود اورا از کودتای انتخاباتی برکشید و حالا در تدارک سرهم بندی انتخاباتی دیگر است.

محمد جواد اکبرين از «حکومت دینی؛ ناامید از قم» می نویسد: «محمود احمدی نژاد، صبح دوشنبه پنجم مهرماه به قم رفت و برای نخستین بار بدون دیدار با هیچ یک از چهره های مذهبی به تهران بازگشت. عدم استقبال از وی اگرچه پس از ترجیح مشایی بر همه یاران پیشین اش تشدید شده است اما محصول این وضعیت نیست.»

در سوریه، جعاره سخنگوی سازمان مردمی انقلاب سوریه و عضو شورای ملی این کشور به تلویزیون العربیه می گوید: «7 ایرانی دستگیر شده در سوریه کارشناس کامپیوتر وبرای همکاری با نیروهای امنیتی رژیم به حمص آمده بودند.»

زمستان آغاز شده است دیگر. می شود از میان سیاهی انبوه آن روز را دید: روزی که خروس بخواند و روز روز باشد، اوباش به دختران میهن تجاوز نکنند. روزی که در شعر سیم هون شاعر کره ای خود را فریاد می کند و به ترجمه م. سجودی به فیس بوک راه می یابد:

کوه «سمگاک» به پا می خیزد

و به رقص در می آید:

آبهای «هان» نیز به پا می خیزند.

اگر پیش از آنکه بمیرم، آن روز فرا رسد

خروس وار در شب، از جا می پرم

و زنگ «چانگ نو» را

با سرم به صدا در می آورم.

استخوانهای جمجمه ام

از هم می پاشد، اما در لذت می میرم.

سرانجام آن روز که فرا می رسد

در گردشگاه فریاد می زنم، غلت می زنم

جست و خیز می کنم.

و اگر لذت در قلبم آرام نگیرد

کاردی به دست می گیرم

و تنم را پوست می کنم

از آن طبلی جادویی می سازم

و با آن پیشاپیش از همه

رژه می روم.

آی مردم

بگذارید تا یک بار آن فریاد رعدآسا را بشنوم

آنگاه

می توانم چشمانم را فروبندم.

درباره Houshang Assadi
I am Houshang Assadi

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.